Under Armour buty - jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Under Armour buty - jak wybrać odpowiedni rozmiar?
Autor Łukasz Adamiec
Łukasz Adamiec26.10.2023 | 7 min.

Under Armour rozmiarówka buty bywa często kłopotliwa dla klientów. Marka ma własną tabelę rozmiarów, która nie zawsze pokrywa się z przyjętymi standardami. Dodatkowo rozmiary damskie i męskie różnią się od siebie. Jak więc dobrać odpowiedni rozmiar butów Under Armour, by nie pomylić i nie zamówić za dużych lub za małych butów? W tym artykule odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Kluczowe wnioski:
 • Najlepiej odnieść się do tabeli rozmiarów UA, a nie tylko do euro rozmiaru.
 • Warto dokładnie zmierzyć obwód stopy, by precyzyjnie określić swój rozmiar.
 • Rozmiarówki damskie i męskie UA się różnią, warto to wziąć pod uwagę.
 • Nie sugerować się tylko własnym numerem buta, lecz sprawdzić tabelę.
 • Zwrócić uwagę na rodzaj i przeznaczenie butów przy wyborze rozmiaru.

Sprawdź tabelę rozmiarów Under Armour

Under Armour posiada własną tabelę rozmiarów, która może się różnić od standardowych tabel używanych przez inne marki. Dlatego kluczowe jest, aby przed zakupem butów Under Armour odnieść się właśnie do rozmiarówki stosowanej przez tę markę. Nie sugerujmy się tylko powszechnie stosowaną konwersją na rozmiary europejskie czy amerykańskie. Under Armour tabela rozmiarów powinna być głównym punktem odniesienia.

Tabelę rozmiarów Under Armour znajdziemy na stronie internetowej producenta, jest też dostępna w sklepach stacjonarnych. Zawiera ona dokładne zestawienie rozmiarów damskich, męskich i dziecięcych. Warto zapoznać się z odpowiednią częścią tabeli przed zakupem butów tej marki.

Ponadto tabela UA zawiera też zalecany rozmiar buta w zależności od długości stopy w centymetrach. Dzięki temu możemy najpierw zmierzyć długość stopy, a potem wybrać rozmiar zgodnie z tabelą Under Armour.

Jak korzystać z tabeli rozmiarów Under Armour

Aby prawidłowo skorzystać z tabeli rozmiarów Under Armour przy wyborze butów, powinniśmy:

 • Zmierzyć długość stopy w centymetrach
 • Sprawdzić w tabeli zalecany rozmiar dla tej długości stopy
 • Upewnić się, że wybieramy tabelę dla odpowiedniej płci (damska/męska)
 • Zwrócić uwagę na typ buta (sportowy/casual)

Stosując się do tych zaleceń, będziemy mieć pewność, że wybierzemy buty Under Armour w odpowiednim dla nas rozmiarze.

Dobierz rozmiar butów do euro rozmiaru

Under Armour buty rozmiarówka nie zawsze idealnie pokrywa się z powszechnie stosowanymi rozmiarami europejskimi. Jednak przybliżone przeliczenie na euro rozmiary może być pomocne przy wyborze odpowiedniego rozmiaru.

Rozmiary europejskie oznaczane są zazwyczaj liczbami od 35 do 48 i odpowiadają one długości stopy w centymetrach. Np. rozmiar 40 oznacza buty dla stopy o długości ok. 26 cm. Przeliczając własny rozmiar na euro rozmiar możemy orientacyjnie określić, który rozmiar Under Armour będzie dla nas odpowiedni.

Jednak pamiętajmy, że nie jest to dokładne przeliczenie. Dany euro rozmiar może nieznacznie różnić się od rozmiaru UA. Dlatego ostateczną decyzję powinniśmy podjąć na podstawie tabeli rozmiarów Under Armour.

Czytaj więcej: Rękawice biegowe i rękawiczki biegowe dla zdrowych stawów

Różnice w rozmiarówce damskich i męskich butów UA

Kupując buty Under Armour musimy pamiętać o tym, że rozmiarówki damska i męska różnią się od siebie. Nie można zakładać, że ten sam rozmiar buta będzie dobrze leżał zarówno na stopie kobiecej, jak i męskiej.

Under Armour projektując obuwie bierze pod uwagę różnice anatomiczne w budowie stóp kobiet i mężczyzn. Stąd też mamy dwie oddzielne tabele rozmiarów - jedną dla pań i drugą dla panów.

Rozmiar damski Rozmiar męski
5 6
6 7
7 8
8 9
9 10

Jak widać w tabeli, te same cyfry oznaczają nieco inne rozmiary dla kobiet i mężczyzn. Wybierając buty, trzeba o tym pamiętać i kierować się właściwą tabelą.

Jak zmierzyć stopę do doboru rozmiaru butów Under Armour

Under Armour buty - jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Aby precyzyjnie dobrać rozmiar butów Under Armour zgodnie z tabelą producenta, musimy najpierw dokładnie zmierzyć naszą stopę. Tylko znając jej długość w centymetrach, możemy sprawdzić odpowiedni rozmiar buta.

Pomiaru dokonujemy korzystając z centymetru krawieckiego. Stopę należy przyłożyć do ściany, przykładając centymetr tuż przy pięcie. Mierzymy długość stopy od ściany do końca najdłuższego palca.

Warto wykonać pomiar kilka razy, za każdym przykładając stopę do ściany pod nieco innym kątem. Uzyskane wyniki zapisujemy, a następnie wyliczamy średnią, która będzie naszym rozmiarem.

Mając dokładny pomiar długości stopy w centymetrach, możemy z tabeli Under Armour odczytać właściwy rozmiar ich butów dla naszej stopy.

Rozmiary butów Under Armour a numer obuwia

Często zdarza się, że zakupując buty kierujemy się tylko naszym zwyczajowym numerem obuwia. Jednak w przypadku Under Armour nie jest to dobry sposób, ponieważ ich rozmiarówka nie pokrywa się dokładnie z polskimi numerami.

Np. nosząc na co dzień buty o numerze 40, możemy odruchowo wybrać rozmiar 40 w butach Under Armour. Jednak zgodnie z tabelą UA dla stopy o długości ok. 26 cm odpowiedni będzie raczej rozmiar 8 w butach damskich lub 9 w męskich.

Dlatego warto zapoznać się z tabelą rozmiarów i dobrać buty zgodnie z nią, a nie sugerować się tylko przyzwyczajonym numerem. Pozwoli to uniknąć zakupu nieodpowiednio dopasowanych butów.

Under Armour buty - na co zwrócić uwagę przy wyborze rozmiaru

Aby znaleźć swój idealny rozmiar butów Under Armour, oprócz tabeli rozmiarów warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • Różnice w rozmiarówce damskiej i męskiej
 • Przeznaczenie butów - sportowe/casual
 • Preferowane luzy w bucie
 • Porę roku, w której buty będą noszone
 • Grubość skarpetek, w jakich zakładane będą buty

Buty sportowe UA powinny mieć nieco inne dopasowanie niż obuwie casualowe tej marki. Warto też zostawić nieco luzu, jeśli buty będą noszone zimą ze grubymi skarpetkami.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możemy wybrać nie tylko odpowiedni rozmiar ale i model Under Armour, który będzie nam pasował idealnie i zapewni pełen komfort noszenia.

Podsumowanie

Dobranie odpowiedniego rozmiaru butów Under Armour może na początku wydawać się kłopotliwe. Jednak mając podstawową wiedzę na temat Under Armour tabeli rozmiarów oraz różnic pomiędzy rozmiarówką damską i męską, jesteśmy w stanie trafnie dobrać rozmiar. Kluczowe jest odniesienie się do tabeli producenta, a nie tylko do powszechnie stosowanych rozmiarów.

Under Armour buty rozmiarówka opiera się na długości stopy w centymetrach. Dlatego warto samemu dokładnie zmierzyć własną stopę, by móc precyzyjnie określić odpowiedni rozmiar butów tej marki. Tabela UA podpowie nam właściwy rozmiar w oparciu o uzyskany pomiar.

Oprócz tabeli, trzeba też zwrócić uwagę na różnice w dopasowaniu kobiecych i męskich butów Under Armour. Ten sam rozmiar może nieco inaczej leżeć na damskiej i męskiej stopie. Stąd oddzielne tabele rozmiarów dla pań i panów.

Mając powyższą wiedzę, jesteśmy w stanie trafnie dobrać rozmiar butów Under Armour, który będzie idealnie pasował. Pozwoli to cieszyć się komfortem noszenia ulubionych butów tej marki przez długi czas.

5 Podobnych Artykułów

 1. Zegarek damski liczący kroki oraz śledzący aktywność
 2. Sianów - Na jakie wydarzenia kulturalne i sportowe warto się wybrać?
 3. Daj piątaka na dzieciaka: Jak można włączyć się w akcję charytatywną?
 4. Bieg Górnika: Kultowa impreza biegowa, której nie możesz przegapić!
 5. Apteki w Karwi: godziny otwarcia, dyżury oraz kontakt i informacje
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Łukasz Adamiec
Łukasz Adamiec

Będąc trenerem lekkiej atletyki dzielę się fachową wiedzą z zakresu treningu biegaczy, ze szczególnym uwzględnieniem treningu interwałowego i rozwoju wytrzymałości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły